Pożar dawnego osiedlowego kościoła

Chełmek:

W piątek, dnia 07-08-2009, po godzinie 12 w budynku przy ulicy Ofiar Faszyzmu w Chełmku pojawił się czarny dym. Chwilę później ogień zajął dach obiektu. Mieszkańcy budynku w pośpiechu ratowali dorobek życia. Początkowo myśleliśmy, że to z komina, dopiero potem pojawił się ogień na dachu jednego z mieszkań – opowiadał później Kamil Bąba, mieszkaniec Chełmka.

Lokatorom udało się wynieść najpotrzebniejsze rzeczy. Przez okna wyrzucali ubrania i książki, wynosili sprzęt AGD, łóżka i stoliki. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu pierwsza pojawiła się policja, po 15 minutach przyjechała jednostka Straży Pożarnej z Oświęcimia, następnie Ochotnicza Straż Pożarna z Chełmka.

– Z tego, co nam wiadomo, w budynku zameldowanych było 8 osób, mieszkało na pewno o wiele więcej. Istnieje jeszcze realne zagrożenie, że strop się zapadnie – powiedział st. Kap. Henryk Jurecki z Powiatowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

W zniszczonym budynku znajdowało się sześć gminnych mieszkań. Kilka lat temu była tu plebania. Policja ustala przyczyny pożaru.

(chelmek.info)

 

 

Materiały wideo dostępne w serwisie YouTube pokazujące pożar obiektów w Chełmku, będących wcześniej plebanią starego kościoła Miłosierdzia Bożego. Do pożaru doszło w 2009 roku.

Chełmek - Pożar dawnego osiedlowego kościoła

Hej! Artykuł był ciekawy? Polub go na FB - przyda się :)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*